Skip to main content
0
Uncategorized @et

TAASKASUTUS, Taaskasutuspood JA E-POOD: KAS SEE ONGI TULEVIK?

By 31/05/2021detsember 13th, 2021No Comments

Ilmselt poleks keegi osanud mõne aasta eest ettegi kujutada, et lisaks kõigele muule saab ka moe taaskasutuse e-poodi kolida. Nüüd on see aga juhtunud ja tagasiteed enam pole. RiiSaikeli parimad palad tulevad Sulle koju kätte, sest viimase aasta sündmused on meie kõigi tarbimisharjumusi nii jäädavalt muutnud, et kui isegi kontserte saab nautida veebivahendusel, saab ka šopata taaskasutuspood! 

 

PÄRIS POOD VS E-POOD 

Eesti kõige tuusema taaskasutuspoe veebiversioon tegi oma “uksed” tegelikult lahti juba möödunud aasta viimastel päevadel. Süda peksis mitu päeva enne ja ka pärast avamist, kuid uskumatul kombel tehti esimene ost juba avamispäeva õhtuks. Selleks oli Massimo Dutti nahktagi! Ja kui RiiSaikeli e-poe tagasihoidlik teekond algas vaid paarisaja valitud palaga, on veebipoe valik kasvanud tänaseks 900 tooteni ning valik täieneb igapäevaselt. Ning mis parim, kirbuka e-poest ostetud kaupa saad Sa ka tagastada! 

Loomulikult ei hakka tulihingelised sekkarites ja vintage butiikides tuulajad iial netikaubandust nn päris poodidele eelistama, sest fiiling, mille saad oma käega silitades, sorteerides ja sobrades, on kordumatu. Ometi peavad üha arvukamad andunud “varandusekütid” tunnistama, et on nii mõnegi lemmiku leidnud hoopis Facebooki marketplace’ist või taaskasutajaid ühendavatest müügigruppidest. Ja just sellesse me RiiSaikelis usumegi – et fantaasial saab lasta lennata ka virtuaalsete riiulite vahel, kus kõigest ühe kliki kaugusel võib olla unikaalne avastamata aare, mis just Sind ootab. 

 

AUS PILT = AUS KAUP

Et tekitada emotsiooni, peab tegema hea tootepildi. See aga on omaette kunst, pidev areng ja õppimine ning vähemalt sama oluline, kui ese ise. Et sünniks hea pilt, peab olema õige taust, hea valgus ning teadmised, kus ja kuidas pilti teha ning selles osas on RiiSaikel igavene tänuvõlglane fotograaf Laura Nestorile, kes alati oma nõu ja jõuga abistab. Kui nipid käes ja ümbrus paigas, tuleb riideese aga ka sirgeks aurutada ja õige nurga alt kaadrisse püüda. See kõik võtab parajalt tööd ja vaeva, mistõttu jõuab igapäevaselt e-poodi maksimaalselt 20 uut toodet. RiiSaikelis loeb kvaliteet mitte kvantiteet.

Head pildid on muide ka ausad pildid. Sa võid alati olla 100% kindel, et netist vaatavad Sulle vastu tooted, mis ka päriselt samasugused välja näevad. Sellist asja ei juhtu riisaikeldajaga küll kunagi, et poest ostetud kaup kättesaamisel ebameeldivalt üllatab ning seda lubame samuti, et originaali pähe võltsingut ei müü me Sulle kunagi. Lisaks on kõik e-poe moeampsud läbinud moepolitsei karmi skänneri ning väga eriline koht on RiiSaikeli valikus ka Eesti disainil!

 

“KES EES, SEE MEES”

Üheks suurimaks tõmbenumbriks on nii virtuaalses kui füüsilises RiiSaikelis staaride garderoob. Tuntud ja armastatud artistid, stilistid, kunstnikud, fotograafid ja avaliku elu tegelased on avanud preloved moe fännidele oma sahtlid ja kapiuksed ning löönud letti esemed, millel erilised lood jutustada. Need on kostüümid, mis säranud Eurovisioonil, kaunistanud presidendi vastuvõtte, moe- ja teatrilavasid, Riigikogu istungeid, valitsuse pressikonverentse, külastanud otse-eetreid ja backstage’e ning omavad RiiStaride* jaoks ka kõiksugust muud olulist väärtust. 

Füüsilise poe ja e-poe ühendamine on muidugi paras väljakutse. Paljud pealinna riisaikeldajad armastavad enne kohale tulemist magusamad moeampsud juba valmis vaadata ja tulla neid, telefon näpus, proovima. Siis võib aga vabalt juhtuda, et mõni väledam moesõber on Sinu silmarõõmu juba eest ära napsanud. Nii et lõpetuseks Sulle üks life hack. Kindluse mõttes tasub alati e-taaskasutuspoodt ost ära teha, sest adrenaliini üles küttev taaskasutajate moto “kes ees, see mees/naine ” kehtib endiselt ja aardekütid munemist ei salli. 

*RiiStar – tuntud inimene, kelle garderoob võib RiiSaikelis Sinu omaks saad

Hakka kohe shoppama, e-poe valiku leiad siit: https://riisaikel.ee/e-pood/